Warning: array_key_exists() expects parameter 2 to be array, null given in /home/sportar1/public_html/breaknews.ro/wp-content/plugins/af-companion/inc/demo-importer.php on line 78
LPF și EAD au programat partidele din etapele 16 și 17 din Liga 1 - Break news - Stiri din tenis
19 octombrie 2021

Break news – Stiri din tenis

Stiri din tenis, ATP, WTA, slem, Cuap Davis, Simona Halep

LPF și EAD au programat partidele din etapele 16 și 17 din Liga 1

LPF și deținătorii drepturilor TV, firma EAD, au programat partidele din etapele 16 și 17 din Liga 1 dar anul fotbalistic 2021 începe cu partida restanță dintre FC Viitorul Constanța și FC Hermannstadt, ce se va disputa duminică, 10 ianuarie, cu începere de la ora 19.00.

Liga Profesionistă de Fotbal și deținătorii drepturilor de televizare au stabilit orele de desfășurare ale partidelor din primele două etape ale anului. Partidele vor fi transmise în direct de LOOK Sport, DIGI Sport și TELEKOM Sport.

Etapa a 16-a

Marți, 12 ianuarie

Ora 17.00 Gaz Metan Mediaș – FC Voluntari

Ora 19.45 Universitatea Craiova – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Miercuri, 13 ianuarie

Ora 17.00 Chindia Târgoviște – Poli Iași

Ora 19.00 FC Hermannstadt – Dinamo

Joi, 14 ianuarie

Ora 17.00 FC Botoșani – FC Argeș

Ora 20.00 CFR Cluj – Academica Clinceni

Vineri, 15 ianuarie

Ora 17.00 UTA – Viitorul Constanța

Ora 20.00 FCSB – Astra Giurgiu

Etapa a 17-a

Sâmbătă, 16 ianuarie

Ora 20.00 Dinamo – Chindia Târgoviște

Duminică, 17 ianuarie

Ora 14.30 Academica Clinceni – FC Hermannstadt

Ora 16.45 FC Argeș – Gaz Metan Mediaș

Ora 19.00 Sepsi OSK Sf Gheorghe – CFR Cluj

Luni, 18 ianuarie

Ora 17.00 Poli Iași – FC Botoșani

Ora 20.00 Astra Giurgiu – Universitatea Craiova

Marți, 19 ianuarie

Ora 17.00 FC Voluntari – UTA

Ora 20.00 Viitorul Constanța – FCSB

LPF și EAD au programat partidele din etapele 16 și 17 din Liga 1.

Clasamentul la finalul anului 2020 se prezintă în felul următor:

Ultima etapă din Liga 1 s-a jucat între 19 și 22 decembrie și s-au înregistrat următoarele rezultate:

Sâmbătă 19 decembrie, ora 15:00

Chindia – FC Argeş 2-2

Deslandes 35 – autogol, Dulca 41 / Șerban 34 – penalty, Grecu 72

Sâmbătă 19 decembrie, ora 20:30

Gaz Metan – Viitorul  1-0

Ondrej Baco 48

Duminică 20 decembrie, ora 14:00

Hermannstadt – Poli Iași 0-1

/ Cristea 68 – penalty

Duminică 20 decembrie, ora 16:30

FC Botoşani – Voluntari 1-1

Keyta 51 – penalty / Grădinaru 74

Duminică 20 decembrie, ora 21:00

Clinceni – Dinamo 1-1

Chunchukov 76 / Anton 65

Luni 21 decembrie, ora 17:30

UTA – Astra Giurgiu 0-6

/ Riza 7, Budescu 20 – penalty, 64 – penalty, 77, Azulay 81, 84

Luni 21 decembrie, ora 20:30

FCSB – Sepsi 1-1

Cristea 30 / Fofana 37

Marți 22 decembrie, ora 21:00

CFR Cluj – U Craiova   0-0